• HOME
• OFERTA
• KONTAKT

PRYWATNE STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA

Stworzony jest w oparciu o System Rozliczania Klientów z biletów pobranych w Parkomacie. Sposób funkcjonowania jest tożsamy z systemem pobierania opłat na strefie płatnego parkowania. Każdy Klient po przyjechaniu na teren parkingu  ma obowiązek wstukania nr rejestracyjnego (w alternatywnej opcji – wciśnięcia przycisku) i pobrania biletu oraz umieszczenia go w widocznym miejscu od wewnętrznej strony szyby swojego pojazdu.  Jeżeli na parkingu jest darmowy czas to Klient musi pobrać bilet darmowy zgodnie z cennikiem. Jeżeli parking jest płatny od pierwszej minuty to kwota jaką Klient wrzuci do Parkomatu daje postój czasowy wg taryfy ustalonej na parkingu. Po przekroczeniu tego czasu Klient musi uiścić opłatę, która pozwoli mu na dalsze parkowanie. Jeżeli Klient kolejny raz pobierze bilet w danym dniu to darmowy czas mu nie przysługuje (funkcja niedostępna dla opcji gdy Klient pobiera bilet bez wstukania nr rejestracyjnego). Brak opłaty jest karany opłatą dodatkową (mandatem).

Wjazd

Klient wjeżdżając na teren parkingu w myśl przepisów polskiego prawa musi się stosować do regulaminu i uiszczać opłaty zgodnie z cennikiem w związku z tym pobiera bilet w czasie nie dłuższym jak 5 – 10 minut od wjazdu na parking. Czynności tę wykonuje w Parkometrze  po wstukaniu swojego nr rejestracyjnego. 

Brak Opłaty Parkingowej

Podczas kontroli parkingu Pracownik gdy stwierdzi, że na parkingu znajduje się pojazd bez mając biletu lub z biletem nieważnym to przystępuje do procedury wystawienia powiadomienia. W tej czynności wykonuje zdjęcie pojazdu w kilku perspektywach zgodnych z procedurami a następnie skanuje za pomocą terminala kontrolerskiego tablicę rejestracyjną. Tablica zostaje przekazana do systemu w chmurze internetowej i następuje wydrukowanie mandatu dla danego pojazdu, który przez pracownika umieszczany jest za szybą pojazdu.

Oznakowanie Terenu

W celu uświadomienia Klientowi faktu, że ma obowiązek pobrania biletu są praktycznie wszędzie rozwieszone informacje z krótkim opisem i regulaminem oraz cennikiem postoju a ostatecznie z karami za brak biletu. Oznakowania będą także w postaci znaków poziomych na wjazdach na teren parkingu.

Walidowanie opłat (rabatowanie) – opcjonalnie za dodatkową dopłatą

Każdy Właściciel lub Zarządca obiektu ma możliwość dokupienia panelu dzięki któremu można wprowadzać do systemu numery pojazdów zwolnionych z opłat. System może działać w postaci w postaci tabletu z odpowiednią aplikacją i dostępem do internetu lub aplikacji na dowolnym komputerze z internetem. 

Rozliczanie

Klient w Parkomacie pobiera bilet 0zł lub wrzuca monety w nominałach 0,10 (opcjonalnie); 0,20, 0,50, 1, 2 i 5 zł. Podczas uiszczania opłat na wyświetlaczu pokazuje się wyraźna informacja do kiedy bilet będzie ważny. Po zaakceptowaniu transakcji bilet jest drukowany i można go uiścić za szybą. Bilet opatrzony jest NIP co jest podstawą do rozliczania z US. Jeżeli czas postoju upłynął to konieczne jest pobranie kolejnego biletu.

OBOWIĄZAKI Automatikon

  • Zainstalowanie z własnych środków Parkomatu i oznakowania terenu.
  • Zatrudnienie z własnych środków Kontrolera Parkingu.
  • Zbieranie opłat parkingowych z Parkomatów i wpłacanie na konto własne.
  • Uiszczanie czynszu z tytułu dzierżawy na konto zamawiającego.
  • Wystawianie mandatów, windykacja, korespondencja z Klientami – koszt i przychód z tego tytułu należy do Wykonawcy.
Zdjęcia produktu
Copyrights © 2022 Automatikon Sp. z o.o. All rights reserved. Kopiowanie materiałów bez zgody właściciela zabronione.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ